İLETİŞİM

ERA Hukuk Bürosu


Bİze ulaşmak İçİn:+90-312-418-5295


Bize ulaşmak için:
+90-312-418-5295


Sosyal Sorumluluk

Hiç kimse onu bulandırmadığı ve ihlal etmediği sürece Hukuk, teneffüs ettiğimiz hava gibi, görünmez ve tutulmaz bir şekilde etrafımızı kaplar. O, ancak kaybettiğimizi anladığımız zaman değerinin farkına vardığımız sağlık gibi sezilmez bir şeydir.

ERA Hukuk Bürosu kurulduğu günden bu yana içinde bulunduğu sosyal sorumluluk projeleri ile hukukun ve toplumsal hukuk bilincinin yükselmesine katkıda bulunuyor.

1989 yılından beri etik hukuk ilkeleri doğrultusunda Türk hukukuna hizmet veren çalışmalar yapıyoruz. Hukuk hizmetlerini sadece talep eden ve talep karşılayan anlayışı içinde değerlendirmiyoruz. Bize göre Hukuk Etik ilkelerinin ışığı altında Ülkemizin ve Toplumumuzun ilerlemesi , sürdürülebilir kalkınmanın sağlanması ve arzu edilen muasır medeniyet seviyesine ulaşılmasının yegane yoludur.

Adil yargı sistemi toplumun temel güvencesidir.Hukuk sistemi Laik ve demokratik bir anlayış temeline oturmuş çağdaş sistemlerin refah düzeyi yüksek ve mutlu toplumlar yarattıklarını görüyoruz. Toplumsal huzurun ve mutluluğun kaynağının “Adalet” olduğunun bilinciyle , halkımızın Adalet arama anlayışının ve kavrayışının ilerleyişi için aktif olarak gönüllü faaliyetlerde bulunuyoruz. “Adalet kutup yıldızı gibi yerinde durur ve geri kalan herşey onun etrafında döner” ilkesinden güç alıyoruz.

Sadece Toplumsal bilince katkı sağlamak için değil , aynı zamanda toplumun aydınları arasında önemli bir yeri olan hukukçuların kendi gelişimleri içinde çalışmalar yapıyoruz.Avukatların toplumda daha öncü bir rol oynaması gerektiğine inanıyoruz.

Bu gerekçe ile sadece Hukuksal çalışmalar değil halkımızın çıkarına olan türlü sosyal projelerin içinde de yer alıyoruz.

Geçmişte katkı sunduğumuz  Kadın ve Çocuğa karşı şiddetin önlenmesi, Kan davalarının önüne geçilmesi Çocuk hakları, Anayasa mahkemesine Bireysel başvuru hakkı , uluslararası hukuk kurultayı gibi çalışmaların yanı sıra güncel olarak hala ; ezilen kadınlarımızı destek vermek için başta Gelincik Projesi olmak üzere  , Ailenin korunması ve Kadına karşı şiddetin önlenmesi ,Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Hakları gibi alanlarda sosyal sorumluk çalışmaları sürdürüyoruz.  

Sayın Ahmet Necdet Sezer’in görev dönemi içerisinde Cumhurbaşkanlığı yüksek makamına hukuki konularda görüş arz ettik ve bugün Ankara Barosu Yasa İzleme Enstitüsü ülke hukukuna katkı sağlayacak önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyoruz.

Ayrıca Her yıl belirli sayıda müvekkilimize Ankara Barosunun izniyle gönüllü ve ücretsiz (pro bono) hukuki hizmet veriyoruz, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında seminer, konferans ve toplantılar da düzenliyor ve yayınlar hazırlıyoruz. 

 

ÜSTTE DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ