İLETİŞİM

ERA Hukuk Bürosu


Bİze ulaşmak İçİn:+90-312-418-5295


Bize ulaşmak için:
+90-312-418-5295


EKİBİMİZ

ERA Hukuk Bürosu 25 yıldan bu yana bünyesinde konularında uzman , deneyimli ve yüksek kariyer sahibi hukukçu ve danışmanları barındırmaktadır. Bugun  40 tan fazla avukat, hukukçu , akademisyen ve danışman ERA Hukuk çatısı altında sizlere hizmet veriyor.

Afrika’dan Asya’ya Avrupa’dan Amerika’ya uzanan Partner ve Danışman ağımızla küresel ve ülkesel çapta çalışmalar yürütmekteyiz.

TECRÜBEMİZ

Tecrübenin avantajı büsbütün kesinliğe sahip olmaktır”. Arthur Schopenhauer

ERA Hukuk Bürosu Çeyrek Asırdan fazla deneyimiyle ,basit veya karmaşık her türlü hukuki probleminize çözümler sunuyor.

Tecrübe düşüncenin çocuğudur, düşünce ise eylemin çocuğu. Hukuksal birikimimiz ve alanında isim yapmış uzman kadromuzla her türlü hukuki faaliyeti bilgece bir tavırla yürütüyoruz. Ayrıca Era Hukuk Çatısı altında çalışan genç kadromuzla da dinamik bir çalışma tarzı içinde hareket ediyoruz.  

Era Hukuk Kurulduğu günden bugüne  ; Türkiye’nin Ekonomik kalkınmasına katkı sunan bir çok ticari şirkete , şirket sahibine ve hissedarına , Bankalara , Vergi Kanunları karşısında haksızlığa uğramış büyük , küçük vergi mükelleflerine hizmet vermiştir.

Ayrıca ülkenin en sansasyonel ceza davalarında gerçeğin açığa çıkması için çalışmalar yapmış adaletin tecelli etmesi için çaba sarf etmiştir.

Sadece müvekkillerine değil ülkemiz hukukunun gelişimi için Sivil Toplum örgütleri veya devlet kuruluşları ile iş birliği içinde çalışmış , toplumumuza ve hukukumuza artı değerler kazandırmıştır.

Cumhurbaşkanlığı yüksek makamından barolar birliğine , Kadın  ve çocuk hakları sivil toplum kuruluşlarından Dış devletlerin büyükelçiliklere kadar bir çok kurum ve kuruluşa Hukuki danışmanlık yapmıştır.  

Tüm bu tecrübelerimizin ışığı altında Birikim ve Dinamizm , Bilgelik ve Modernizm ile   Hukuksal faaliyetlerimizi çağcıl bir anlayışla yürütüyoruz.

MİSYON 

Sosyal bir varlık olan insanın toplumla kurduğu ilişkiler ona bir takım sosyal sorumluluklar yükler.Bu sorumluluklar geleneksel kültüre,dine veya yasalara dayalı olabilir.

Bu sorumluluklar sonucu insanın yapmak ve uymak zorunda olduğu kurallar ortaya çıkar.Bu kurallar bütünü sosyal düzeninde belirleyicisidir.

Bu sosyal düzen kuralları Hukuk düzeninin bizzat kendisidir. Sosyalleşme ihtiyacı içinde olan insanın mağara devrinden bu yana topluluklar halinde yaşaması ve bu topluluğun işleyişini bir sistem içerisinde sürdürebilmesi bu düzenin sağlamlığına bağlıdır.

Çağdaş toplumlarda bu düzen bugün Hukuk Düzeni olarak tanımlanmıştır. Hukukun temel amacı bireylerin kendi özgürlükleri yaşarken , toplumun diğer bireylerinin haklarına ve özgürlüklerine haksız müdahalesini önlemektir.

Hukuk sisteminin olmadığı bir toplumda kaos ortaya çıkar. Bu kaosu önlemek için mahkemeler savcılıklar gibi kuruluşlarla bir sistem ortaya koymaktır.

Biz Avukatların görevi bu sistem içerisinde savunma ayağı olarak , sistem tarafından veya sisteme uymayan birileri tarafından haksızlığa uğradığını düşünen kişilere yardımcı olmaktır.

Hak kavramı en kutsal bir kavram olduğundan müvekkilin hakkını araması için temsil yetkisi verdiği avukatla arasında mutlak bir güven oluşması gerekir. Aynı zamanda avukat ta bu bağlamda müvekkiline inanmalı ve güven duymalıdır.

Bu güven önkoşulu avukatlık mesleğinin temel yapıtaşıdır. Bununla beraber avukatlık her nek kadar bin yılların mesleği olsa da sürekli ilerleyen ve değişen toplum karşısında toplumun penceresinden bakarak da hareket etmek zorundadır.

Ancak burada toplumları değiştiren ileri veya geri götüren her türlü sosyal olayda avukatlık mesleğinin değiştirmeyeceği tek şey hukukun etik ilkeleri ile görev yapma bilincidir.

Bu bilinç olmadığı anda yukarda bahsedilen güven mekanizması sarsılacak avukatlık mesleği kutsal hak arama mesleği olmaktan çıkarak seçkin yapısını kaybedecektir.

Hulasa , ancak etik hukukun üstünde duran avukatlar , toplumsal pencereden bakınca görmesi gereken şeyi görebiliceklerdir.

Toplum avukattan nasıl bir hizmet bekler , bu hizmet en kısa sürede ve en tatminkar bir şekilde nasıl nasıl verilmelidir ? 

VİZYON

Era Hukuk olarak bu soruların cevabını biliyoruz. Era Hukuk Bürosu olarak sistematik bir yapı içinde örgütlenmiş , yönetim ilkelerini belirlemiş , kendi iç sistemini kurmuş bir Hukuk bürosuyuz. Çağdaş çalışma tarzını benimsemiş, modern dünyanın sunduğu her türlü teknolojik yeniliği bünyesine adapte etmiş bir çalışma anlayışına sahibiz.

Müvekkillerimize en rantabl ve ekonomik uluslararası standartlarda hizmet sunuyoruz . Bilgi çağı olarak isimlendirilen 21.yüzyıl da bilgimizi sizlerle , piyasa tercihlerine uygun geniş hizmet yelpazesi içinde en verimli şekilde profesyonelce paylaşıyoruz. 

 

ÜSTTE DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ